14. IV.  2019  r.  -   Niedziela  Palmowa

1.     Dzisiaj  Gorzkie  Żale o  15.00  z  wystawieniem   Najświętszego  Sakramentu  i  kazaniem  pasyjnym   -  Krzyż  dzisiaj  adorują  wszyscy  mężczyźni.

2.    Rozpoczynamy  Wielki  Tydzień-  czas  liturgicznego  upamiętnienia   Tajemnicy  Paschy Jezusa  Chrystusa,  której  sercem  i  centrum  jest  Święte  Triduum  Paschalne  czyli   Trzy  Wielkie  dni  Męki  , Śmierci  i  Zmartwychwstania  naszego  Pana.

3.     We  wtorek  na 18.00  do Remizy  Strażackiej  w  Szebniach  proszeni    Prezesi  i  Komendanci  z  poszczególnych  jednostek ,  celem  omówienia  porządku  Wielkiego  Tygodnia.

4.   W  środę  o   godz.  19.00  Droga  Krzyżowa   - trasa -  Szebnie  Góra.  Prosimy  strażaków  o  zabezpieczenie  trasy.  Ostatnia  stacja  będzie  w  starym  kościele.  Na  zakończenie  Drogi  Krzyżowej  będzie  poświęcenie  odnowionego  zabytkowego  krzyża,  który  wcześniej  wisiał  na  zewnętrznej  stronie  prezbiterium.

5.        WIELKI  CZWARTEK

Początek  „ Świętego Triduum  Paschalnego” Męki  ,  Śmierci   i   Zmartwychwstania.            O   godz.  18.00 -   Msza  św.  Wieczerzy  Pańskiej  a  po  niej  przeniesienie  Najświętszego  Sakramentu  do  Ciemnicy  i  adoracja   do  22.00.                                                                                                       O  godz.  20.00  adorację  poprowadzi  „ Rodzina  bł.  Edmunda  Bojanowskiego”.

6.       WIELKI   PIĄTEK

A.   Początek Nowenny  do  Miłosierdzia  Bożego

B.  Liturgia  Męki  Pańskiej  o  godz.18.00.  Po  nabożeństwie  przeniesienie Najśw.  Sakramentu  do  Grobu  Pańskiego.  Adoracja  do  23.00.

W  Wielki  Piątek  obowiązuje  post  ścisły.

7.     WIELKA   SOBOTA

Poświęcenie  pokarmów:

1.  Zimna  Woda-   9.30

2.  Niepla - 10.00

3. Chrząstówka –  10.30

4.  Szebnie - 12.00

5. Moderówka,  Budzisz ,  Białkówka –  9.00

Początek  Wigilii  Paschalnej  o  19.00 -  poświęcenie  ognia ,  paschału  i   wody  chrzcielnej.  Prosimy  ze  sobą  przynieść  świece.  Wodę  do  poświęcenia  przynosimy  we  własnych  pojemnikach.   Po  nabożeństwie   nie  będzie  adoracji.  Kościół  będzie  przygotowywany    do  Uroczystości  Zmartwychwstania.

8.  NIEDZIELA   WIELKANOCNA  -   ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

Rezurekcja   o  6.30

W  pierwszy  i  drugi  dzień  Świąt   nie  ma  Mszy  św.  po   południu

9.        Dziękujemy  mieszkańcom      Szebni    za   sprzątanie  kościoła .

W   Wielki  Czwartek    na    9.00   prosimy    parafian  z    Szebni    od  116    do  135  .

10.    Próba  chóru   we  wtorek   o  18.30   i   w  sobotę  po  poświęceniu  pokarmów  o  12.30

11.   Dzisiejsza   składka  mszalna  przeznaczona  jest  na  zapłatę  za  ogrzewanie  kościoła.

12.    W  środe  o  17.30     zbiórka  wszystkich  ministrantów  przed  Triduum Paschalnym

sobota,
20 kwietnia 2019