Menu

Zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych 

 

 

W listopadzie 2013r. młodzież działająca w SKC przeprowadziła akcję: „Zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla podopiecznych w Domu Dziecka w Długiem”. Nasi koledzy i koleżanki mieli okazje wesprzeć swoich rówieśników i rozpalić w ich sercach iskierkę radości. Zebrane dary zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez wychowanków z domu dziecka, a dla darczyńców wpłynęły słowa podziękowania.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

 

 

            Uczniowie należący do SKC włączyli się do kampanii „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, polegającej na rozprowadzaniu wigilijnych świec. Tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia świece te są zapalane podczas łamania się opłatkiem na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Środki finansowe pozyskane z tejże akcji przeznaczone zostały na dożywianie dzieci, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.

Zbiórka na Hospicjum dla Dzieci

 

 

 

W grudniu 2013r. młodzież SKC przekazała kartki świąteczne dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci, które zostały wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szebniach.

 

 

Noworoczny Dar Serca

 

 "Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,

nie przez to kim jest, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi" Jan Paweł II

 

W dniu 19 stycznia 2014 r. w Domu Ludowym w Szebniach miało miejsce spotkanie „ Noworoczny Dar Serca”. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć „Jasełka” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Szebniach – klasy zerowej oraz uczniów klasy II szkoły podstawowej. Aktorzy wprowadzili publiczność w świąteczny nastrój, przywołując w pamięci wydarzenia związane z Narodzeniem Pana Jezusa w Betlejem. Wspaniała gra aktorów wzbogacona została piękną oprawą muzyczną i plastyczną. Po występie na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, wykonując kolędy i pastorałki. Spotkanie uświetniła schola parafialna, wyśpiewując piękne polskie kolędy. Do wspólnego kolędowania zaproszono także publiczność. Wszyscy, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez młodzież Szkolnego Koła Caritas oraz rodziców uczniów. Spotkanie miało na celu zebranie środków pieniężnych, które w pełni przekazywane są na wsparcie najbardziej potrzebujących uczniów Zespołu Szkół w Szebniach.

Serdecznie dziękujemy za obecność i finansowe wsparcie naszego szlachetnego przedsięwzięcia.

Wizyta w Ochronce

 

 

W styczniu 2014r. młodzież działająca w Szkolnym Kole Caritas odwiedziła przedszkolaki w ochronce prowadzonej przez Siostry Służebniczki. Inicjatorem spotkania z przedszkolakami był ks. Łukasz Nowosielski. Maluszki spędziły miło czas na wspólnej zabawie ze starszymi kolegami, przeplatanej śpiewem kolęd i słuchaniem baśni, które czytał ks. Łukasz. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek.

,,Bliźni w potrzebie"

 

 

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili akcję „Bliźni w potrzebie”, rozprowadzając ulotki. Agitowali dorosłych, by przekazali 1% podatku dla Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Pozyskane w ten sposób środki przekazane zostały na wsparcie chorych, którzy wymagają specjalistycznego leczenia, rehabilitacji. Pomocą objęto także dzieci z rodzin biednych, wielodzietnych i osoby niepełnosprawne. Młodzież przekonywała, że warto uczynić gest w stronę tych , którzy na co dzień zmagają się z przeciwnościami losu.

Jałmużna Wielkopostna

 

 

            „Więcej szczęścia jest  w dawaniu,

 

aniżeli w braniu”

 

            W celu niesienia pomocy i wsparcia najbardziej potrzebującym z Diecezji Rzeszowskiej, młodzież Szkolnego Koła Caritas włączyła się do akcji Jałmużna Wielkopostna. Wśród uczniów naszej szkoły rozprowadzane zostały symboliczne skarbonki. Każdy miał okazję podzielić się miłością i dobrocią z innymi, uczynić wielki gest w stronę ubogiego, cierpiącego człowieka, którego los nie jest nam obojętny.

Akademia Papieska

 

 

15 maja 2014r. uczniowie Zespołu Szkół w Szebniach oraz uczniowie Zespołu Szkół w Moderówce wzięli udział w Akademii Papieskiej w Kościele Parafialnym pw. świętego Marcina w Szebniach. Uroczystość rozpoczęta została Mszą Świętą, w której uczestniczyli zaproszeni goście, parafianie oraz nauczyciele i uczniowie. Podczas akademii młodzież przybliżyła postać św. Jana Pawła II, recytując utwory, w których mówili o  wielkiej miłości Papieża do drugiego człowieka, do Ojczyzny, o szukaniu w życiu dróg, prowadzących do takich wartości jak piękno, prawda i dobro. Młodzi artyści wykonali wiele utworów muzycznych, wyrażając wdzięczność za obecność  św. Jana Pawła II w naszym życiu, za Jego cenne wskazówki, słowa otuchy i wsparcia. Uroczystość odbywała się w klimacie płonących świec, co nadało spotkaniu osobliwy charakter.

 

Przywołane słowa Papieża skłoniły do głębokiej refleksji i pozostały w naszej pamięci.

Piknik rodzinny

 

 

1 czerwca 2014r. odbyła się impreza przygotowana przez ks. Łukasza Nowosielskiego wraz z wolontariuszami SKC, podczas której zbierano środki pieniężne w celu dofinansowania letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Miło spędzony czas wypełniły różnorodne atrakcje  i wspólna zabawa.

Menu dodatkowe

Dzisiaj jest

czwartek,
01 października 2020

(275. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXVI Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, dr Kościoła

Licznik

Liczba wyświetleń:
2750036