Pomoc potrzebującym z Ukrainy

„Prawdziwa miłość zaczyna się wtedy,

gdy niczego w zamian się nie oczekuje”

Konflikt na wschodniej Ukrainie zmusił wiele tysięcy osób do ucieczki, pozostawiając ich bez żadnego zabezpieczenia Caritas Polska zorganizowała zbiórkę darów rzeczowych na terenie Polski dla potrzebujących z Ukrainy.

Do tej akcji włączyli się również wolontariusze SKC działającego przy Zespole Szkół w Szebniach. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w naszą akcję.

Szlachetna Paczka

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy

Narodzenie Jezusa, czyńmy to dlatego,

Aby dać świadectwo, że każdy człowiek

jest kimś jedynym i niepowtarzalnym”

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia był dla wolontariuszy SKC szczególnie intensywny. Włączyli się oni w akcję „Szlachetna Paczka”, niosąc bezpośrednią pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Przedsięwzięcie to zostało wsparte przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół  w Szebniach. Hojność darczyńców przerosła nasze oczekiwania.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

„Miłujmy się wzajemnie,

ponieważ miłość jest z Boga,

a każdy, kto miłuje,

narodził się z Boga i zna Boga”

Każdego roku na milionach stołów wigilijnych płoną świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Polacy nabywając je, wspierają dzieci z ubogich rodzin z terenu swojej parafii lub diecezji. Zebrane środki są przeznaczane na fundowanie wakacji dzieciom z biednych rodzin. Jak co roku wolontariusze wraz z opiekunami Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół w Szebniach włączyli się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można było zakupić po każdej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym p.w. św. Marcina w Szebniach. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie.

Akcja charytatywna

Trzeba żebyś żył dla innych, jeżeli chcesz żyć dla siebie

Uczniowie oraz nauczyciele działający w Szkolnym Kole Caritas zorganizowali akcję mającą na celu pomoc choremu chłopcu. To charytatywne przedsięwzięcie polegało na zbiórce plastikowych nakrętek. Zasada była prosta – 1kg nakrętek to 70groszy. Uczniowie i nauczyciele mogli przynosić zebrane przez siebie nakrętki do odpowiedniego punktu znajdującego się w szkole w Szebniach. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc.

Jałmużna Wielkopostna

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami zorganizowali akcję „Jałmużna Wielkopostna”. Podczas trwania tego przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły zbierali artykuły spożywcze i chemiczne, które zostały przekazane osobom starszym i potrzebującym. Celem tej akcji było budzenie u dzieci i młodzieży empatii i miłości do bliźniego. Dzięki temu uczniowie mieli okazję pomóc swoim sąsiadom i bliskim. Każdy, nawet najmniejszy gest został przyjęty z dużym entuzjazmem, wzruszeniem oraz podziękowaniem. Akcję możemy określić jako ogromny sukces w pracy młodzieży oraz nauczycieli. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam zorganizować taką akcję.

Dyplom dla SKC

poniedziałek,