Menu

Pomoc potrzebującym z Ukrainy

 

 

 

„Prawdziwa miłość zaczyna się wtedy,

gdy niczego w zamian się nie oczekuje”

 

            Konflikt na wschodniej Ukrainie zmusił wiele tysięcy osób do ucieczki, pozostawiając ich bez żadnego zabezpieczenia Caritas Polska zorganizowała zbiórkę darów rzeczowych na terenie Polski dla potrzebujących z Ukrainy.

Do tej akcji włączyli się również wolontariusze SKC działającego przy Zespole Szkół w Szebniach. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w naszą akcję.

Szlachetna Paczka

 

 

 

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy

Narodzenie Jezusa, czyńmy to dlatego,

Aby dać świadectwo, że każdy człowiek

jest kimś jedynym i niepowtarzalnym”

 

            Okres przed Świętami Bożego Narodzenia był dla wolontariuszy SKC szczególnie intensywny. Włączyli się oni w akcję „Szlachetna Paczka”, niosąc bezpośrednią pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Przedsięwzięcie to zostało wsparte przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół  w Szebniach. Hojność darczyńców przerosła nasze oczekiwania.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

 

 

„Miłujmy się wzajemnie,

 

 ponieważ miłość jest z Boga,

 

 a każdy, kto miłuje,

 

 narodził się z Boga i zna Boga”

 

 

 

Każdego roku na milionach stołów wigilijnych płoną świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Polacy nabywając je, wspierają dzieci z ubogich rodzin z terenu swojej parafii lub diecezji. Zebrane środki są przeznaczane na fundowanie wakacji dzieciom z biednych rodzin. Jak co roku wolontariusze wraz z opiekunami Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół w Szebniach włączyli się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można było zakupić po każdej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym p.w. św. Marcina w Szebniach. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie.

 

 

 

 

Akcja charytatywna

 

 

Trzeba żebyś żył dla innych, jeżeli chcesz żyć dla siebie

 

 

 

Uczniowie oraz nauczyciele działający w Szkolnym Kole Caritas zorganizowali akcję mającą na celu pomoc choremu chłopcu. To charytatywne przedsięwzięcie polegało na zbiórce plastikowych nakrętek. Zasada była prosta – 1kg nakrętek to 70groszy. Uczniowie i nauczyciele mogli przynosić zebrane przez siebie nakrętki do odpowiedniego punktu znajdującego się w szkole w Szebniach. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc.

 

 

Jałmużna Wielkopostna

 

 

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami zorganizowali akcję „Jałmużna Wielkopostna”. Podczas trwania tego przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły zbierali artykuły spożywcze i chemiczne, które zostały przekazane osobom starszym i potrzebującym. Celem tej akcji było budzenie u dzieci i młodzieży empatii i miłości do bliźniego. Dzięki temu uczniowie mieli okazję pomóc swoim sąsiadom i bliskim. Każdy, nawet najmniejszy gest został przyjęty z dużym entuzjazmem, wzruszeniem oraz podziękowaniem. Akcję możemy określić jako ogromny sukces w pracy młodzieży oraz nauczycieli. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam zorganizować taką akcję.

Dyplom dla SKC

Menu dodatkowe

Dzisiaj jest

czwartek,
01 października 2020

(275. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXVI Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, dr Kościoła

Licznik

Liczba wyświetleń:
2750089