Menu

Akcja charytatywna - pomoc dla Oskarka

 

 

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

 

 

 

W dniu  15 listopada 2016 roku wolontariusze i opiekunowie  Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w ramach trwającego roku wolontariatu akcję sprzedaży ciasteczek, które przygotowali z pomocą rodziców. Środki pieniężne w kwocie 226,40 złotych  zebrane podczas tej akcji zostały w całości przekazane  Oskarowi Szczepanikowi – siedmioletniemu mieszkańcowi Moderówki, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce – niedowład czterokończynowy i padaczkę. 

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję, a w szczególności : Pani Halinie Gajdzie,  Gabrysi i Dominice Gajdzie, Pani Małgorzacie Szeląg i Aleksandrze Szeląg, Pani Monice Adamik i Izabeli Adamik, Pani Renacie Potyrała i Paulinie Potyrała, Pani Dorocie Patryn i Magdalenie Patryn, Pani Stanisławie Lubaś i Julii Lubaś, Pani Ewie Krychcie i Agacie Krychcie, Pani Natalii Kosibie i Martynie Kosibie, Pani Bożenie Łętowskiej i Dominice Łętowskiej, Pani Marcie Koniecznej i Patrycji Koniecznej.

Adwentowy Dar Serca

Szkolny konkurs plastyczno-literacki "Mój dobry uczynek"

 

W dniu 23 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Szebniach miało miejsce uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Szkolnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Mój dobry uczynek”, który został zorganizowany przez opiekunów Szkolnego Koła Caritas – ks. Łukasza Szpyrkę, panią Lucynę Śmietanę oraz panią Mariolę Bożek.

Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Jego celem było uwrażliwienie młodzieży szkolnej na potrzeby innych ludzi, budzenie empatii, kształtowanie szlachetnych postaw. 

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach:

- szkoła podstawowa – prace plastyczne:

I miejsce ex aequo: Jakub Dziedzic oraz Jakub Kosiba

- gimnazjum - prace literackie:

I miejsce ex aequo: Michał Rutyna i Mateusz Urban

II miejsce ex aequo: Kacper Rogowski i Łukasz Szostkiewicz

III miejsce ex aequo: Dominik Krzywiński i Jakub Krzywiński

Wyróżnienie: Adrian Fortuna

Głównym sponsorem nagród był ksiądz doktor Piotr Potyrała – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. 

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Menu dodatkowe

Dzisiaj jest

czwartek,
01 października 2020

(275. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXVI Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, dr Kościoła

Licznik

Liczba wyświetleń:
2750032