Akcja charytatywna - pomoc dla Oskarka

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

W dniu  15 listopada 2016 roku wolontariusze i opiekunowie  Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w ramach trwającego roku wolontariatu akcję sprzedaży ciasteczek, które przygotowali z pomocą rodziców. Środki pieniężne w kwocie 226,40 złotych  zebrane podczas tej akcji zostały w całości przekazane  Oskarowi Szczepanikowi – siedmioletniemu mieszkańcowi Moderówki, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce – niedowład czterokończynowy i padaczkę.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję, a w szczególności : Pani Halinie Gajdzie,  Gabrysi i Dominice Gajdzie, Pani Małgorzacie Szeląg i Aleksandrze Szeląg, Pani Monice Adamik i Izabeli Adamik, Pani Renacie Potyrała i Paulinie Potyrała, Pani Dorocie Patryn i Magdalenie Patryn, Pani Stanisławie Lubaś i Julii Lubaś, Pani Ewie Krychcie i Agacie Krychcie, Pani Natalii Kosibie i Martynie Kosibie, Pani Bożenie Łętowskiej i Dominice Łętowskiej, Pani Marcie Koniecznej i Patrycji Koniecznej.

Adwentowy Dar Serca

Szkolny konkurs plastyczno-literacki "Mój dobry uczynek"

W dniu 23 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Szebniach miało miejsce uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Szkolnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Mój dobry uczynek”, który został zorganizowany przez opiekunów Szkolnego Koła Caritas – ks. Łukasza Szpyrkę, panią Lucynę Śmietanę oraz panią Mariolę Bożek.

Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Jego celem było uwrażliwienie młodzieży szkolnej na potrzeby innych ludzi, budzenie empatii, kształtowanie szlachetnych postaw.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach:

- szkoła podstawowa – prace plastyczne:

I miejsce ex aequo: Jakub Dziedzic oraz Jakub Kosiba

- gimnazjum - prace literackie:

I miejsce ex aequo: Michał Rutyna i Mateusz Urban

II miejsce ex aequo: Kacper Rogowski i Łukasz Szostkiewicz

III miejsce ex aequo: Dominik Krzywiński i Jakub Krzywiński

Wyróżnienie: Adrian Fortuna

Głównym sponsorem nagród był ksiądz doktor Piotr Potyrała – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.