Pielgrzymka do Łagiewnik

W dniu 21 września 2018r. uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w Szkolnym Kole Caritas uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Po przyjeździe na miejsce pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Jana Pawła II. Nasz przewodnik ks. Piotr Nowakiewicz zapoznał nas z historią Papieskiego Ośrodka, a następnie oprowadził po kapliczkach znajdujących się w Centrum Jana Pawła II. Mogliśmy zobaczyć płytę nagrobkową Jana Pawła II przywiezioną z Watykanu oraz bezcenną relikwię - sutannę, którą miał założoną św. Jan Paweł II w dniu 13.05.1981r. Mieliśmy również okazję, aby przenieść się do rzymskiej bazyliki, w której najcenniejszym reliktem jest krew św. Jana Pawła II umieszczona w szklanej ampułce.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Najpierw udaliśmy się do Bazyliki, gdzie podziwialiśmy piękne wnętrze. Mieliśmy okazję odwiedzić miejsce, w którym żyła i pisała swój ,,Dzienniczek” siostra Faustyna Kowalska. Tam również odwiedziliśmy siostrę Faustynę ukrytą w relikwiach.

Atrakcją dla nas była również wieża widokowa licząca 258 schodów, ze szczytu której podziwialiśmy piękną panoramę Krakowa. Jedni z nas pokonali schody bez większego problemu, a innym wystarczył widok z dołu.

Pełni wrażeń wyruszyliśmy w kierunku Centrum Handlowego Bonarka w celu zrobienia drobnych zakupów. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzach, wróciliśmy do domów.

Szlachetna Paczka

„Beatius est magis dare quam accipere”

Tradycyjnie w naszej szkole przed świętami Bożego Narodzenia Wolontariusze i Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas podejmują działania mające na celu pomoc osobom starszym i samotnym.

W tym okresie możemy czynnie zaangażować się w życie potrzebujących osób z naszej parafii. Jest to szczególny czas, w którym zapominamy o własnych problemach i jednoczymy się z potrzebującymi. Mimo tego, że okres świąteczny należy do bardzo pracowitych chwil oraz połączony jest z wieloma wydatkami, to jednak w naszej szkole znalazła się grupa osób, która chciała udzielić pomocy innym. Poprzez tę pracę staramy się pokazywać, że dobre uczynki są absolutnie bezcenne, dają nam radość i satysfakcję, wzmacniają poczucie sensu naszego życia.

We współpracy z Parafialnym Odziałem Caritas Wolontariusze zaangażowali się w pracę charytatywną, przygotowując paczki z artykułami spożywczymi i chemicznymi. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły składali do specjalnych opakowań produkty żywnościowe. Jak co roku opakowania „pękały w szwach”, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i chęci pomocy dla potrzebujących.

Wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu włączyli się w naszą akcję, serdecznie dziękujemy oraz mamy nadzieję, że również w przyszłym roku nasza szkoła włączy się tak hojnie w ten szczytny cel.

Jałmużna Wielkopostna

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami zwyczajem lat ubiegłych zorganizowali akcję „Jałmużna Wielkopostna”. W czasie trwania tego przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły zbierali pieniądze do specjalnych skarbonek. Wszystkie zebrane środki przekazane zostały osobom starszym, samotnym i potrzebującym. Akcja miała przede wszystkim budzić w dzieciach i młodzieży empatię oraz miłość do bliźniego. Dzięki temu uczniowie mogli dostrzec, że każdym, choć najmniejszym gestem, pomagają drugiemu człowiekowi, przyczyniają się do tego, aby komuś żyło się lepiej.

Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania i mamy nadzieję, że również i w przyszłym roku uda nam się zorganizować kolejną, tak wspaniałą akcję.

Akcja charytatywna - pomoc dla Bartka

„Szczęście człowieka na ziemi

zaczyna się dlań wtedy,

gdy zapominając o sobie

zacznie żyć dla bliźnich.”

Wolontariusze i nauczyciele Szkolnego Koła Caritas w Szebniach już po raz kolejny przeprowadzili akcję charytatywną. Tym razem łącząc siły z uczniami Szkoły Podstawowej w Niepli zorganizowali kwestę, z której zebrane środki pieniężne przeznaczone zostały na pomoc dla Bartka. Chłopiec urodził się jako wcześniak z śródmózgowym wylewem IV stopnia i ogólnym obniżeniem napięcia mięśniowego całego ciała. Teraz wymaga intensywnej rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu.

Nasi uczniowie w niedzielę po zakończeniu każdej Mszy Świętej czekali na darczyńców, którzy choć w najmniejszy sposób chcieli wesprzeć tę akcję. Zebrana kwota przerosła nasze oczekiwania – udało zebrać się nam aż 8 800zł. Uzbierane środki w całości przeznaczone zostały dla Bartka.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom i ofiarodawcom za tak hojne udzielenie pomocy i wsparcie tego szczytnego celu.

sobota,
20 kwietnia 2019