Menu

Zbiórka podręczników dla uczniów z Ukrainy

 

 

 

Już od zarania dziejów na świecie byli ludzie, którzy żyli w dostatku i ludzie, którzy potrzebowali wsparcia, czekali na pomocną dłoń.

 

W tym roku młodzież Szkolnego Koła Caritas przeprowadziła akcję zbierania podręczników dla uczniów z Ukrainy, którzy uczą się języka polskiego. Przedsięwzięcie to zainicjował ks. Łukasz Nowosielski.

 

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczynić wielki gest w stronę drugiego człowieka. Książki trafiły do rąk rówieśników, którzy dzięki naszej hojności mogą się uczyć, rozwijać zainteresowania i zdolności. My zaś mamy wielką satysfakcję, że pomogliśmy naszym kolegom i koleżankom z Ukrainy.

 

 

Akcja charytatywna

 

 

 

Każdego roku okres przed Świętami Bożego Narodzenia jest w naszej szkole szczególnie ważny, pełen pozytywnej energii i chęci niesienia bezinteresownej pomocy. Znalazło to odzwierciedlenie w przeprowadzonej przez nas akcji – zbiórki produktów żywnościowych, artykułów chemicznych, papierniczych i odzieży dla najbardziej potrzebujących pomocy i wsparcia. Już po raz kolejny udowodniliśmy, że jeśli tylko się chce, można zdziałać bardzo wiele, a dobre uczynki to rzecz absolutnie bezcenna.

 

 

Wizyta w Ochronce

 

 

 

W okresie Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wcieli się w kolędników i złożyli wizytę dzieciom w ochronce prowadzonej przez siostry zakonne. Wiele radości sprawili również najmłodszym podczas wspólnej zabawy karnawałowej.

 

 

Noworoczny Dar Serca

 

 

 

27 stycznia w kościele parafialnym w Szebniach uczniowie ZS w Szebniach (chór i uczestnicy zajęć projektowych „Jestem aktorem”) po raz drugi w tym roku szkolnym wystąpili z przedstawieniem jasełkowym „Wigilijna nocka”

 

Był to gościnny występ z okazji Noworocznego Daru Serca 2013, który swoim debiutem recytatorskim rozpoczął Sebastian Minior z kl. V. Wszystkim rodzicom i bliskim naszych młodych artystów składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu do występu.

 

Na zakończenie odbyła się kwesta na rzecz uczniów z naszej szkoły, którzy zmagają się z dotkliwymi chorobami, zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas.

 

 

Caritas 1% podatku

 

 

 

Pamiętając o słowach zaczerpniętych z Pisma Świętego „Ubogich zawsze mieć będziecie u siebie…”, młodzież gimnazjalna działająca w naszej organizacji włączyła się do akcji rozprowadzania ulotek „Przekaż 1% podatku dla Caritas”. W ten sposób staraliśmy się pomagać tym, którzy dotknięci chorobą, cierpieniem, trudną sytuacją materialną nie mogą poradzić sobie bez pomocy drugiego człowieka.

 

Zachęcaliśmy, aby wspierać potrzebujących i spieszyć z pomocą pokrzywdzonym przez los. 

Pomoc osobom starszym i samotnym

 

 

 

Okres przed Świętami Wielkanocnymi jest dla naszej organizacji szczególnie intensywny, pełen chęci do niesienia pomocy bliźniemu. Przejawem tego była akcja pomocy osobom starszym i samotnym w porządkach przedświątecznych. Staraliśmy się również kierować ciepłe słowa do tych, których odwiedziliśmy, dodać im otuchy, wnieść odrobinę radości w ich życie. We współpracy z parafialnym oddziałem Caritas przygotowaliśmy paczki wielkanocne, które zostały przekazane dla osób najbardziej potrzebujących w parafii.

 

Poprzez tę pracę staramy się pokazywać, że dobre uczynki są absolutnie bezcenne, dają nam radość i satysfakcję, wzmacniają poczucie sensu naszego życia.

Jałmużna Wielkopostna

 

 

 

W okresie Wielkiego Postu każdy człowiek ma okazję do refleksji, przemyśleń, nieraz do zmiany własnej postawy czy wyrzeczeń.

 

W naszej szkole już po raz kolejny wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zachęcili kolegów do włączenia się do akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Chętni, w symbolicznej skarbonce odkładali drobne środki finansowe, które zostały przekazane dla najuboższych, cierpiących, osób starszych i niepełnosprawnych w Diecezji Rzeszowskiej. Wszystkim, którzy zrozumieli potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, którzy okazali prawdziwy dar serca – składamy serdeczne podziękowania.

Pomóż i Ty

 

 

 

„Nie wolno przechodzić obojętnie.

 

Musimy zatrzymać się obok cierpiącego,

 

bez względu na to kim jest.

 

To dar z nas samych.”

 

~ Jan Paweł II

 

Młodzież Szkolnego Koła Caritas wzięła czynny udział w pracy na rzecz fundacji osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”, rozprowadzając karty z pomocami edukacyjnymi. Zebrane środki zostały przeznaczone na zakup protezy.

,,ABC Caritas" - dzień skupienia i warsztaty w Desznicy

 

 

 

W czerwcu 2013 r. uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas wyjechali do Desznicy. Wyjazd miał na celu wypracowanie i przyswojenie kodeksu Szkolnego Koła Caritas oraz przybliżenie zasad regulujących funkcjonowanie wolontariatu. Uczniowie mieli również możliwość do głębszych refleksji i przemyśleń, do zastanowienia się nad wyborem najistotniejszych wartości w życiu człowieka.

Menu dodatkowe

Dzisiaj jest

piątek,
02 października 2020

(276. dzień roku)

Święta

Piątek, XXVI Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Aniołów Stróżów

Licznik

Liczba wyświetleń:
2750822