Menu

Noworoczny Dar Serca

 

 

 

22 stycznia 2012 r. w sali Domu Ludowego w Szebniach uczniowie Zespołu Szkół w Szebniach przedstawili "Jasełka" podczas uroczystego spotkania - "Noworoczny Dar Serca". 

 

Dzień ten był dniem szczególnym dla wszystkich, którzy wciąż przeniknięci atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, przybyli, aby po raz kolejny przenieść się do Betlejem. Młodzi aktorzy w przebraniach Józefa i Maryi, Mędrców ze Wschodu, Heroda i jego żony, pastuszków, aniołów i diabełków słowem, śpiewem i gestem przywołali w pamięci widzów historię świętej rodziny. Wykonawcy przedstawienia ukazali wiele postaw, te piękne, które mogą posłużyć nam jako wzorce do naśladowania- pełne miłości, dobroci i życzliwości jak również i te, które nie wnoszą głębszych wartości w życie człowieka. Wspaniała gra aktorska oraz wielki talent wokalny młodych artystów wywołały słowa uznania ze strony widzów. Występ nagrodzony został gorącymi oklaskami. Po występie miało miejsce wspólne śpiewanie kolęd. Na scenie mieli okazję zadebiutować najmłodsi z grona publiczności, prezentując swój talent wokalny. Dla wszystkich uczestników spotkania został przygotowany poczęstunek w postaci słodkich wypieków Pań działających w Kole Gospodyń Wiejskich. Licznie przybyli mieszkańcy Szebni i sąsiednich miejscowości mieli okazję wesprzeć finansowo uczniów szkoły w Szebniach, którzy zmagają się z dotkliwymi chorobami. Kwesta na ten cel została zorganizowana przez uczniów należących do Szkolnego Koła Caritas przy wsparciu dyrekcji szkoły oraz nauczycieli. Wszystkim, którzy włączyli się do przeprowadzonej akcji, składamy serdeczne podziękowania.

,,Pomóż i Ty"

 

 

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do zainicjowanej przez wolontariuszy i opiekunów Szkolnego Koła Caritas akcji – zbiórki plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których dochód został przekazany na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację pokrzywdzonych przez los.

Młodzież wzięła również czynny udział w pracy na rzecz fundacji osób niewidomych i niepełnosprawnych ,,Pomóż i TY” , rozprowadzając karty z pomocami edukacyjnymi. Zebrane środki zostały przekazane na zakup protezy dla osoby niepełnosprawnej.

Menu dodatkowe

Dzisiaj jest

czwartek,
01 października 2020

(275. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXVI Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, dr Kościoła

Licznik

Liczba wyświetleń:
2750749