Menu

Noworoczny Dar Serca

 

 

 

Dnia 20 stycznia  2011r. w Domu Ludowym w Szebniach odbył się koncert ,,Noworoczny Dar Serca”, który został zorganizowany pod patronatem Jasielskiego Domu Kultury  i Ojców Franciszkanów w Jaśle. Zebrane środki przeznaczone zostały na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny utrzymany w klimacie bożonarodzeniowym. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz delektowania się pyszną szarlotką upieczoną przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

 

 

Akcja charytatywna

 

W marcu 2011 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami zorganizowali akcję ,,Pakowanie towaru klientom Delikatesy Centrum w Szebniach”.

Celem przedsięwzięcia było zebranie środków finansowych dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

Hojność klientów przerosła nasze oczekiwania. Zebraliśmy kwotę, dzięki której wszyscy nasi uczniowie mogli brać udział w wycieczkach szkolnych, nie obciążając finansowo rodziców. Sprawiło to wielka radość naszym kolegom i koleżankom. Nam również dostarczyło wiele satysfakcji.

 

 

 

 

 

 

 

Kwesta

 

 

 

W naszej szkole wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili akcję – zbiórka pieniędzy dla chorej dziewczynki. Kwesta miała na celu wesprzeć finansowo dziewczynkę, która zmaga się z nieuleczalną chorobą.

 

My, uczniowie działający w SKC, solidaryzujemy się z chorymi i cierpiącymi, i staramy się chociaż ,,maleńką iskierkę radości” wnieść w ich życie. Uczymy się przez to wrażliwości i życzliwości. Okazujemy innym, jakimi wartościami należy kierować się w życiu.

Akcja charytatywna - zbiórka żywności

 

 

 

„Dobry uczynek to potrzeba,

 

 która płynie prosto z serca

 

 i nie oczekuje niczego w zamian.”

 

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję zbierania żywności. Zebrane produkty spożywcze zostały przez nas zapakowane i przekazane rodzinom, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

 

Cieszymy się, że w naszej społeczności szkolnej jest tak wielu kolegów i koleżanek, którzy bezinteresownie pośpieszyli z pomocą innym.

 

 

Menu dodatkowe

Dzisiaj jest

piątek,
02 października 2020

(276. dzień roku)

Święta

Piątek, XXVI Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Aniołów Stróżów

Licznik

Liczba wyświetleń:
2750817