„Kiedy pomagamy innym,

pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro,

które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”

Pomoc dla Zuzi

W dniu 22 września 2019r. przy Kościele Parafialnym w Szebniach wolontariusze Szkolnego Koła Caritas razem z opiekunami przeprowadzili akcję – zbiórka pieniędzy dla chorej Zuzi. Kwesta miała na celu wesprzeć finansowo dziewczynkę, która zmaga się z nieuleczalną chorobą. Zebrane pieniądze w kwocie 8 000 zł przekazano na leczenie Zuzi.

Jesteśmy w pełni przekonani, że nawet najmniejszy gest uczyniony dla potrzebujących może rozpalić iskierkę radości. Działania, które prowadzi Szkolne Koło Caritas ma na celu propagować solidaryzowanie się z chorymi i cierpiącymi. Dzięki takim akcjom uczymy się wrażliwości i życzliwości. Staramy się pomagać innym, wnosić do ich życia choć trochę szczęścia. Wierzymy, że przeprowadzona w naszej parafii kwesta pomoże w leczeniu Zuzi.

Pragniemy podziękować wszystkim, dla których los Zuzanny nie jest obojętny i choć w najmniejszym stopniu odpowiedzieli na apel rodziców dziecka, i wsparli naszą akcję. Każdy, nawet najmniejszy datek, przybliża nas do uzbierania kwoty potrzebnej na operację.

Wycieczka do Tuchowa i Krakowa

W dniu 27 września 2019r. już po raz kolejny wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej w Szebniach i w Moderówce uczestniczyli w wycieczce do Tuchowa i Krakowa. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Bazylice Mniejszej w Tuchowie oraz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Po przyjeździe do Tuchowa pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Misyjnego Redemptorystów, gdzie czekał na nas przewodnik. Tam mieliśmy okazję poznać niezwykłe eksponaty, które zostały przywiezione przez misjonarzy redemptorystów pracujących w Ameryce Południowej, głównie w Argentynie, Brazylii i Boliwii. Wysłuchaliśmy wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem. Obejrzeliśmy kolekcję znajdującą się w muzeum, poznaliśmy różnorodność życia, tradycje, obyczaje krajów misyjnych oraz obejrzeliśmy przepiękną ruchomą szopkę skonstruowaną przez jednego z polskich redemptorystów. Duże wrażenie wywarły nas także eksponaty flory i fauny Ameryki Południowej.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego, gdzie zebrane zostały dokumenty przybliżające przebieg rozbudowy kościoła, obrazy Matki Bożej Tuchowskiej oraz szaty liturgiczne z bogatymi haftami.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Odwiedziliśmy miejsce, w którym żyła i pisała swój ,,Dzienniczek” siostra Faustyna Kowalska. W trakcie trwania wyjazdu nie zabrakło również testu sprawdzającego kondycję –mieliśmy okazję wspiąć się na wieżę widokową liczącą 258 schodów, ze szczytu której podziwialiśmy piękną panoramę Krakowa.

Pełni wrażeń wyruszyliśmy w kierunku Centrum Handlowego Bonarka w celu zrobienia drobnych zakupów. Zmęczeni, ale w pełni usatysfakcjonowani, wróciliśmy do domów.

poniedziałek,
21 października 2019